GYIK

Gyakran Imételt Kérdések

Mekkora a rendszer helyigénye?

A rendszer helyigénye a puffer és használati melegvíz tartállyal együtt kb. 2-3 m2. Pincerész kialakítása nem szükséges. Gázt nem szükséges bevezetni, mert pótfűtés nem szükséges!  Az fontos, hogy ha csak egy mód van rá, akkor a hőszivattyú körül legalább 60 cm helyet érdemes meghagyni, hogy esetleges problémakor az oldalborításait levéve a géphez lehessen férni.

Hőszivattyú rendelés és telepítés folyamata ?

A Domusa hőszivattyúk kulcsrakész telepítését javasoljuk mert, kompletten tartalmazza a hőszivattyú, és a gépészet közötti szerelést, a meglévő, vagy kialakítandó fűtésre rákötést, a víz, és a hőszivattyú elektromos beszerelését is, egyszóval a komplett telepítést. Ahhoz, hogy a folyamat zökkenőmentes legyen. Íme, hogyan zajlik nálunk az ügyintézés:

  1. Előzetes távfelmérés: Először is, elvégzünk egy előzetes távfelmérést, amihez szükségünk lesz néhány fényképre. Kérjük, küldj képeket a kazánházról, a hőleadókról, valamint néhány külső képet az épületről. Ezeket a fényképeket az info@otthonfutes.hu e-mail-címen várjuk.
  2. Helyszíni felmérés: Az elemzést követően szakértő kollégánk, előzetes időpont egyeztetés után, a helyszínen elvégzi a tényleges felmérést. Ennek egy egyszeri nettó: 30 000 Ft-os költsége van, mely megrendelés esetén visszatérítendő.
  3. Megrendelés és szerződéskötés: Amennyiben megtörtént a táv és helyszíni felmérés, már csak a megrendelés és a szerződéskötés, valamint a rendszer árának teljesítése van hátra.
  4. Telepítés: Ha mind a 3 tétel teljesült, kollégáink 2-3 héten belül telepítik a rendszert. A tényleges szerelési munkálatok nem tartanak tovább 1-2 napnál, nagyobb 24 kW teljesítmény feletti rendszerek esetén 3-4 napnál.

A Domusa hőszivattyúk beszerelése tehát nem csak gyors és egyszerű, de a szakértő segítségünkkel teljesen zökkenőmentes is. Ha további információra van szükséged vagy elindítanád a beszerelési folyamatot, az alábbi gombra kattintva tudsz visszahívást kérni tőlünk:

Domusa hőszivattyúk előnyei és hogy történik a beszerelés ?

A Domusa Dual Clima levegő-víz hőszivattyús rendszer egyik legokosabb megoldása az intelligens magyar nyelvű vezérlés és kezelőfelület. Ennek segítségével a rendszer üzemeltetése nemcsak egyszerű, de praktikus is lesz. Az éjszakai üzemmód működtetésével attól sem kell tartania, hogy bármilyen plusz hanghatás zavarná meg az éjszakai pihenését. A szinte zajmentes, csendes Mitsubishi DC inverteres kompresszor a piacon kapható leghalkabb termékek egyike, akár egy csöndes suttogásnál is halkabb lehet.

A Domusa hőszivattyúk hatékonysága kiemelkedő. Például a Dual Clima R szériás hőszivattyúk a legjobb energiabesorolást és minőségbesorolást érték el. Az R32 gáztöltet miatt impozáns teljesítményre képes: akár -20 fokban is megbízhatóan üzemel, amellett, hogy 60 Celsius fokos víz előállítására is képes. A magas vízkilépő hőmérséklet egyébként azt is lehetővé teszi, hogy a rendszert radiátorhoz is csatlakoztathassuk.

A Domusa Dual Clima HT levegő-víz hőszivattyú modellünk pedig még további előnyökkel rendelkezik. Az R290 gáztöltetű modellünk kimagasló hatásfokkal rendelkezik, és a legmagasabb, A+++ energiaosztályba tartozik. A rendszer -25°C külső hőmérséklet mellett is képes 75°C-os meleg vizet előállítani, így a legzordabb téli időjárásban is megbízhatóan működik.

A Domusa hőszivattyúk beszerelése egyszerű és gyors. Először is, elvégzünk egy előzetes távfelmérést, majd szakértő kollégánk helyszínen elvégzi a tényleges felmérést. Ha minden rendben van, a megrendelés, a szerződéskötés és az 50%-os előleg teljesítése után kollégáink 2-3 héten belül telepítik a rendszert. A tényleges szerelési munkálatok nem tartanak tovább 2 napnál.

A Domusa hőszivattyúk ár-érték arányban szinte verhetetlenek nemcsak a telepítését, de az üzemeltetését tekintve is. Ráadásul a belső egységek és használati meleg víz tartályok igencsak kitartó saválló anyagból készültek, ezért 10 éves garancia jár hozzájuk.

Emellett a levegő-víz hőszivattyús rendszer H tarifa (kedvezményes áramtarifa), és napelemes rendszerrel is kombinálható, ami még zöldebb, igazán környezetbarát megoldássá varázsolja a Domusa Dual Clima levegő-víz hőszivattyús rendszerét. Végül is, a megújuló energiaforrásoké a jövő.

Ha további információra van szüksége a hőszivattyúk előnyeiről, vagy ha szeretne időpontot egyeztetni a hőszivattyú rendszer tervezéséhez, kérjük, írjon info@otthonfutes.hu vagy hívjon: 30 477 0319

Milyen előnyei vannak a monoblokk hőszivattyúnak?

A monoblokk hőszivattyúnak számos előnye van, többek között:

  • A hermetikus zárt hűtőrendszer és a gyár által végzett tesztek révén a monoblokk hőszivattyúk nagyobb tömítettséggel és kisebb eséllyel tűnnek ki a rendszer tömítésére, ezáltal kisebb a szivattyú hatásfok csökkenésének és működési szabálytalanságainak kockázata.
  • A monoblokk hőszivattyú hő- ​​és hangszigetelt, így nem okoz intenzív zajt.
  • Ez egy sokkal könnyebben szerelhető készülék – nem kell kábelekkel csatlakoztatni, vagy hűtőközeggel feltölteni. A telepítést bárki elvégezheti. Ennek elvégzéséhez nincs szükség speciális képesítésre.
  • A monoblokk szivattyúknál nem kötelező eszközkártya megőrzése és éves szivárgási ellenőrzés.
  • A monoblokk hőszivattyú telepítése nem jelent nagy szerelési hibák kockázatát.

A hőszivattyú működése mennyire zajos?

A Domusa hőszivattyúinak zajszinje:

Zajszint / Éjszakai mód dB(A) 59/40

pár adat a különböző zajokról:

Levélsusogás 10 dB
Óraketyegés 20 dB
Halk rádiózás 50 dB
Társalgási beszéd 60 – 70 dB
Hangos beszéd 70 – 85 dB
Kiabálás 80 – 100 dB
Zongora 60 – 95 dB
Nyomdai szedőgép 95 dB
Faipari marógép 95 -103 dB

Mit jelent a monoblokk hőszivattyú ?

A monoblokk hőszivattyú egy, a gyártási folyamat során hermetikusan lezárt modulból áll. Tartalmazza a hőszivattyú összes alkatrészét, azaz ventilátort, kompresszort, elpárologtatót, expanziós szelepet, keringtető szivattyút és kondenzátort. A monoblokk hőszivattyúk teljes egészében gyárilag készülnek, ahol a hűtőrendszert hűtőközeggel töltik fel. A gyártó felelős a készülék tömítettségének biztosításáért is, ehhez megfelelő tesztek elvégzésével.

Mi az a COP?

A COP (Coefficent of Performance) a hőszivattyú teljesítmény mutatója (hűtésnél EER), amely azt mutatja meg, hogy a befektetett villamos teljesítményhez képest mennyivel több hőmennyiséget képes szállítani. A COP átlagos értéke 2-6 között mozog. 

A hőszivattyús rendszerek alulméretezésének veszélyei !

A hőszivattyús rendszerek tervezésekor és telepítésekor az egyik legfontosabb szempont a megfelelő méretezés. A hőszivattyúk alulméretezése komoly problémákat okozhat, és csökkentheti a rendszer hatékonyságát és élettartamát.

  1. Komfortproblémák: Az alulméretezett hőszivattyúk nem képesek megfelelően szabályozni a hőmérsékletet, különösen a legmelegebb és leghidegebb időszakokban. Ez azt eredményezheti, hogy a ház túl meleg vagy túl hideg lesz, ami kényelmetlenséget okozhat a lakóknak.
  2. Nagyobb energiafogyasztás: Mivel az alulméretezett hőszivattyúknak keményebben kell dolgozniuk a kívánt hőmérséklet eléréséhez, ez növelheti az energiafogyasztást és az energia költségeket.
  3. Rövidebb élettartam: Az alulméretezett hőszivattyúk gyakrabban és hosszabb ideig működnek, ami gyorsabban elhasználja az alkatrészeket és rövidebb élettartamhoz vezethet.
  4. Nagyobb karbantartási és javítási költségek: Az alulméretezett hőszivattyúk gyakrabban hibásodnak meg, ami növelheti a karbantartási és javítási költségeket.
  5. Fagyásveszély: Az alulméretezett hőszivattyúk nem képesek elegendő hőt szolgáltatni a leghidegebb időszakokban, ami fagyásveszélyt jelenthet a csövekben és a hőszivattyúban, ami komoly károkat okozhat a rendszerben.
  6. Hűtési problémák: Az alulméretezett hőszivattyúk nem képesek megfelelően hűteni a házat a legmelegebb időszakokban, ami kényelmetlenséget és túlzott páratartalmat okozhat a házban.
  7. Szakértőink személyre szabottan mérik fel az Ön otthonának hőigényét, és a legmegfelelőbb hőszivattyút javasolják.

    Ha további információra van szüksége a hőszivattyúk méretezéséről, vagy ha szeretne időpontot egyeztetni a hőszivattyú rendszer tervezéséhez, kérjük, írjon info@otthonfutes.hu vagy hívjon: 30 477 0319

Mire figyeljünk H tarifa kialakításánál?

A H-tarifa fogyasztás nem számít bele a rezsicsökkentés határába, tehát a normál áramfogyasztás önmagában határozza meg, hogy rezsivédett lett-e a rendszer vagy nem.
A H-tarifát sajnos nem lehet kombinálni napenergiával, tehát vagy napenergiát használunk fűtésre vagy H-tarifát, a kettő együtt nem megy.
A H-tarifa rendszert csak olyan szerelő építheti ki és a készülékeket olyan szerelő szerelheti be, aki szerződésben áll a szolgáltatóval.

A H-tarifás mérőhelyet is kiépítjük ha igényli!

Hőszivattyú v. elektromos fűtés ?

A hőszivattyú is elektromos árammal működik, mégse elektromos fűtés. A fűtő energiát nem közvetlenül az elektromos energiából nyeri. Léteznek viszont olyan fűtési módok amik igen. Például: elektromos kazán, elektromos padlófűtés, elektromos fűtőbetét, stb.. Ezek a rendszerek 1 kW villamos energiából 1 kW fűtő energiát képesek előállítani. Hatásfokuk emiatt 100%-os, ami jól hangzik, pedig nem az.
A hőszivattyú mivel nem közvetlenül az elektromos energiából állít elő hőt, hanem azt csak a kompresszor hajtására használja, így a munkát a benne lévő gáz végzi el minden egyes halmazállapot változással, ami sokkal kevesebb energiát igényel, mint az egyéb elektromos fűtési módok. Hatásfoka 300-600%, ami azt jelenti, hogy 1 kW villamos energiából 3-6 kW fűtő energiát képes előállítani. Na ez az, ami tényleg jól hangzik, és az is.